ADMITERE ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL LICEAL 2018

OMECS nr. 5082/31.08.2015 privind organizarea şi desfăşurarea admiterii în învăţământul liceal și profesional de stat pentru anul şcolar 2017-2018

Anexa 1 - CALENDARUL ADMITERII ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL LICEAL DE STAT pentru anul şcolar 2017-2018

Anexa 2 - Calculul mediei de admitere utilizate pentru admiterea în învățământul liceal pentru anul școlar 2017-2018

Anexa 3 - CALENDARUL ADMITERII ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL PROFESIONAL DE STAT CU DURATA DE 3 ANI pentru anul școlar 2017-2018

                ORARUL îl găsiți pe https://ltmarmatia.edupage.org/

 

Calendarul examenului național de

 Bacalaureat 2018 

            Prima sesiune a examenului național de Bacalaureat 2018

         Înscrierile se fac în săptămâna 29 ianuarie - 2 februarie 2018. Cursurile pentru clasele a XII-a și a XIII-a se încheie vineri, 25 mai.

- 12-13 februarie 2018 - proba de evaluare a competențelor lingvistice de comunicare orală în limba română (proba A).

- 14-15 februarie - evaluarea competențelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă.

- 16, 19 și 20 februarie - evaluarea competențelor digitale (proba D).

- 21-22 februarie - evaluarea competențelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională (proba C).

Probele scrise

25 iunie: limba si literatura română - proba Ea) - proba scrisă

27 iunie: proba obligatorie a profilului - proba Ec) - proba scrisă

28 iunie: proba la alegere a profilului și specializării - proba Ed) - proba scrisă

4 iulie (până la ora 12:00) - afișarea rezultatelor și depunerea contestațiilor (orele 12:00 - 16:00).

9 iulie - afișarea rezultatelor finale.

 

A doua sesiune a examenului de Bacalaureat 2018 are următoarea structură:

10 - 13 iulie: înscrierea candidaților

27 iulie: înscrierea candidaților care au promovat examenele de corigențe

20 august: limba si literatura română - proba Ea) - proba scrisă

22 august: proba obligatorie a profilului - proba Ec) - proba scrisă

23 august: proba la alegere a profilului și specializării - proba Ed) - proba scrisă

 

24, 27 august: evaluarea competențelor lingvistice de comunicare orală în limba română - proba A

28 august: evaluarea competențelor lingvistice de comunicare orală în limba maternă - proba B

29-30 august: evaluarea competențelor digitale - proba D

30-31 august: evaluarea competențelor lingvistice într-o limba de circulație internațională -proba C

1 septembrie: afișarea primelor rezultate (până la ora 12:00) și depunerea contestațiilor (orele 12:00 - 16:00)

6 septembrie: afișarea rezultatelor finale.

 

CLASE AN ȘCOLAR 2017-2018

Nr.
crt.
Filiera Profilul  Domeniul/Specializarea/
Calificarea
Cls Ind Ruta Diriginti
1 Tehnologică Tehnic Mecanică 9 A Liceu CSATARI VASILE
2 Tehnologică Tehnic Electromecanică 9 B Liceu TOMȘA LENUȚA
3 Tehnologică Servicii Economic 9 C Liceu MINTĂU CLAUDIA
4 Tehnologică Servicii Economic 9 D Liceu IURASCIUC SILVIA
5 Tehnologică Servicii Comerț 9 E Liceu CHINDRIS ILEANA
6 Tehnologică Resurse  Protecția mediului 9 F Liceu TOMOIAGĂ MARIA
7 Tehnologică Tehnic Mecanică 9 G Profesională GRIGOR ADRIANA
8 Tehnologică Tehnic Mecanică 9 H Profesională DULFU IOAN
9 Tehnologică Tehnic Industrie textilă și pielărie 9 Profesională POP COMAN IOANA
10 Tehnologică Servicii Turism și alimentație 9 J Profesională VRAJA CRINA
11 Tehnologică Tehnic Construcţii 9 K Profesională NEGREA IOANA
12 Tehnologică Tehnic Electronică și automatizări  9 L Profesională VLAȘIN DANIELA
13 Tehnologică Tehnic  Industrie textilă și pielărie 10 A Liceu HRITU MIRELA
14 Tehnologică Tehnic  Mecanică 10 B Liceu TOMOIAGA MARIA ING
15 Tehnologică Servicii Economic 10 C Liceu ONA MIHAELA
16 Tehnologică Servicii Economic 10 D Liceu BOLOGA ANUTA
17 Tehnologică Servicii Comerţ 10 E Liceu MICHNEA VASILE
18 Tehnologică Servicii Turism  şi alimentaţie 10 F Liceu TĂMAȘ DĂNUȚ
19 Tehnologică Tehnic  Mecanică 10 G Profesională NEGREA CORNEL
20 Tehnologică Tehnic  Industrie textilă și pielărie 10 H Profesională COSTELNIC BIANCA
21 Tehnologică Servicii Turism  şi alimentaţie (14 elevi) 10 Profesională VISOVAN ELIZA
22 Tehnologică Servicii Turism  şi alimentaţie (14 elevi) 10 Profesională VISOVAN ELIZA
23 Tehnologică Tehnic  Construcţii 10 J Profesională MOISUC MARIA
24 Tehnologică Tehnic  Electronică și automatizări  10 K Profesională STETCA CAMELIA
25 Tehnologică Tehnic  Electronică și automatizări  11 A Liceu BORA VASILE
26 Tehnologică Tehnic  Industrie textilă și pielărie 11 B Liceu STAN PALAGUTA
27 Tehnologică Tehnic  Mecanică 11 C Liceu TRIFOI DOINA
28 Tehnologică Servicii Economic 11 D Liceu BOGDAN EDIT
29 Tehnologică Servicii Economic 11 E Liceu GRIGOR MIHAI
30 Tehnologică Servicii Comerţ 11 F Liceu DOCINETI NATASA
31 Tehnologică Servicii Turism  şi alimentaţie 11 G Liceu BILCEC MARIA
32 Tehnologică Tehnic  Mecanică 11 H Profesională BILANIUC IOAN
33 Tehnologică Tehnic  Industrie textilă și pielărie 11 Profesională REDNIC ANCA
34 Tehnologică Servicii Turism  şi alimentaţie 11 J Profesională TIPLEA GEORGETA
35 Tehnologică Tehnic Turism și alimentație/ Alimentația 11 K Seral  TISĂLIȚĂ CRISTIAN
36 Tehnologică Tehnic  Tehnician operator tehnica de calcul 12 A Liceu DAVID VASILE
37 Tehnologică Tehnic  Tehnician electromecanic 12 B Liceu HERBIL MARIAN
38 Tehnologică Tehnic Tehnician desanator pentru constructii si instalatii 12 C Liceu RAILEANU MARIANA
39 Tehnologică Servicii Tehnician activități economice 12 D Liceu POP DANIEL
40 Tehnologică Servicii Tehnician în administrație  12 E Liceu FILIMON GABRIELA
41 Tehnologică Servicii Tehnician în activități de comerț 12 F Liceu TINTAS ADRIAN
42 Tehnologică Servicii Tehnician în turism 12 G Liceu ZELENSZKY TAMARA
43 Tehnologică Resurse  Tehnician ecolog și protecția calității mediului 12 H Liceu MURESAN ANETA
44 Tehnologică Tehnic Mecanică 12 L Seral  BENE ADRIANA

Avizier

Autentificare